Baidarių maršrutai Dzūkijoje 

Dzūkija – tai kraštas pietryčių Lietuvoje, garsėjantis ne tik grybais ir uogomis, bet ir upėmis bei kraštovaizdžiu. Dzūkijoje gausu pušynų ir kalvų - tai pati miškuočiausia teritorija Dainavos krašte. Taip pat Dzūkija turi nacionalinį parką, kuriame saugoma nepaprasto grožio gamta. Dzūkijai priklauso Vilnius, Alytus, Trakai, Druskininkai, Lazdijai, Birštonas, Varėna bei Merkinė, kur mes ir įsikūrę.
 
Merkinė – tai Dzūkijos regione įsikūręs miestelis, garsėjantis ne tik architektūriniais paminklais, bet ir akį traukiančiu kraštovaizdžiu. Merkinėje stūgso piliakalnis, nuo kurio galima išvysti Nemuno, Merkio ir Stangės upių santaką. 1,5 km nuo Merkinės, šalia Nemuno galima išvysti Jonionių akmenis, kur kadaise buvo paleoastronominė stebykla.
 
Dzūkijoje šiltuoju metų sezonu ypač populiarus aktyvus poilsis. Šviečiant saulei norisi pailsėti nuo darbų, pakeliauti po Lietuvą ir atsigaivinti upių vandenyse. Ypač poilsiautojus vilioja vandens turizmas, plaukimas baidarėmis. Renkantis baidarių maršrutą, svarbu išsirinkti tokį, kuris žavėtų savo grožiu. Tam puikiai tinka Dzūkijos upės, nes jos teka per smėlėtus skardžius, pušynus, kilpas bei atodangas.
 • Maršrutas Ūlos upe Maršrutas Ūlos upe

  Ūla – tai nuostabi upė Dzūkijoje. Nors vanduo nuo daugybės aplinkinių „šaltinių“ yra truputį šaltokas, tačiau karštą vasaros dieną toks vanduo maloniai gaivina.

 • Maršrutas Merkio upe Maršrutas Merkio upe

  Merkys - tai devintoji pagal ilgį upė Lietuvoje. Jos ilgis apie 200 km. Baidarių maršrutai Merkio upe nėra sudėtingi, jie įveikiami daugeliui turistų.

 • Maršrutas Grūdos upe Maršrutas Grūdos upe

  Grūda – tai upė pietinėje Lietuvos dalyje - Dzūkijoje, Merkio kairysis intakas. Nuostabios gamtos fone besiraitanti ji itin vingiuota, pačiame žemupyje srauni ir rėvėta.

 • Maršrutas Varėnės upe Maršrutas Varėnės upe

  Varėnė - pietų Lietuvos upė, dešinysis Merkio intakas, įtekantis į Merkį Senojoje Varėnoje. Baidarių maršrutai Varėnės upe siekia apie 20 km.

 • Maršrutas Baltosios Ančios upe Maršrutas Baltosios Ančios upe

  Baltoji Ančia – tai upė pietų Lietuvoje. Išteka iš Ančios ežero Lazdijų rajone, teka į pietus pro Kapčiamiestį, po to pasuka į rytus, kur prieš vandens jėgainę yra užtvenkta. Už jėgainės upė teka pietvakarių kryptimi, o prie pat sienos su Baltarusija įteka į Nemuną. Baidarių maršrutai Baltosios Ančios upe parenkami pagal pageidavimus.